»Ať už peklo bylo, nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře. Když se kolem sebe rozhlédneme, vidíme, že ještě dneska spoustě lidí peklo chybí. To víte, nikdy nedělá dobře, když si někdo může myslet, že zlo zůstane nepotrestáno.«

Mládenec Petr Máchal, zlá macecha Dorota, princezny Angelína a Adélka, přihlouplý pan král, hrubiánský kaprál a intrikánský správce, ale hlavně čerti a peklo, to vše opět ožije v příběhu na motivy pohádky Boženy Němcové Čertův švagr.
Přijďte si spolu se svými dětmi připomenout slavnou filmovou pohádku Hynka Bočana z roku 1984 v nastudování divadelních ochotníků z Kamýku nad Vltavou. 

Chamtivá macecha připraví nevlastního syna Petra o všechno, včetně dědictví po otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami pana knížete, když je zachrání při projížďce kočárem. Zaujme ho vyzývavá, ale nevypočitatelná Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Adélka, hodná a skromná dívka, se do Petra zamiluje hned. Petrova macecha se neštítí ničeho. Aby se ho zbavila, spikne se se zámeckým  správcem a společně proti Petrovi kují pikle. Pošlou ho do vězení a poté i na vojnu. Petr však uteče a protlouká se světem. Když už neví kudy kam, potká věrného a spravedlivého přítele samotného čerta...    

Adaptaci pohádky S čerty nejsou žerty uvede divadelní spolek KADIS z Kamýku nad Vltavu v našem divadelním sále v neděli 12. listopadu od 15 hodin. Vstupné je dobrovolné.

text: Město Sedlec-Prčice

Autor/ka: Redakce Jiskra