Právě z mistrovské Slavie se pod horu Blaník přesunula hned trojice hráčů. "Na hostování do konce letošního ročníku k nám přišel brankář Jakub Markovič, útočník Matěj Jurásek a záložník Jakub Křišťan," uvedl k posilám z pražského klubu tiskový mluvčí Vlašimi Jiří Paýr. Sešívaný trojlístek ještě doplnila čtvrtá zimní posila, kterou se stal útočník Fortune Bassey z Českých Budějovic, který bude rovněž hostem do konce letošního ročníku.

Opačným směrem, tedy z Vlašimi, se vydal do Slovanu Liberec na hostování s opcí na případný přestup útočník Adama Diamé. Hostování skončilo brankáři Olivieru Vliegenovi a po dohodě v klubu skončil Martin Sklenička. Do A-týmu nakoukla i dvojice dorostenců. "Do přípravy se s týmem zapojili Jaroslav Jíra a Jan Fialka. Jsme rádi, že kluci nakoukli do mužstva. Pevně věříme, že jednou budou platnými členy druholigového týmu," doplnil informace sportovní ředitel klubu Jan Jícha.

Jak je s aktuálním kádrem spokojen hlavní trenér Daniel Šmejkal? "Myslím si, že kádr bude silný. Je pravda, že nyní máme určité zdravotní potíže, ale to k dlouhé zimní přípravě prostě patří. Kádr jsme složili dobře a doufám, že potěšíme naše fanoušky tím, že budeme hrát atraktivní fotbal, který bude okořeněn i bodovými zisky," řekl hlavní trenér aktuálně sedmého celku tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. 

Během dosavadního průběhu zimní přípravy Vlašim odehrála i čtyři přípravné duely s bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné porážky. Svěřenci Daniela Šmejkala dokázali porazit Vyšehrad 4:2 a Viktorii Žižkov 1:0. Třetí utkání přineslo remízu 1:1 s Duklou Praha a v posledním duelu podlehli vlašimští Hradci Králové těsně 0:1. O nadcházejícím víkendu je na programu generálka před startem jara s Chrudimí. 

Ještě před samotným zahájením odvetných bojů ve druhé lize by Vlašim měla ve středu 3. března na domácím stadionu hostit v rámci osmifinále MOL Cupu prvoligový celek FK Jablonec. První zápas jarní části F:NL pak odehrají vlašimští na domácím stadionu v neděli 7. března proti jihočeskému Táborsku.