Jako první se 18. dubna představil soubor ze Sázavy se svou velmi úspěšnou autorskou inscenací Pancho se žení, která získala spoustu ocenění na různých přehlídkách. Sázavští herci okouzlili benešovské publikum vytříbeným humorem, hereckými výkony i svým zpěvem na vlastní písně. Nutno dodat, že při děkovačce museli zapět několik přídavků, než je diváci pustili domů.
Další týden do Benešova přijeli hned dva soubory. Pro děti na odpolední představení herci z Libice, na večer spřátelený soubor z Říčan. Libičané potěšili malé diváky malebnou pohádkou Měla babka čtyři jabka. Zlatým hřebem večera byl říčanský Hotel mezi dvěma světy. Herci předvedli skvělý výkon, při kterém kdejaké oko nezůstalo suché a donutil všechny zapřemýšlet nad svým životem a tím, co bude po něm.
A jako poslední hrál 2. května domácí Svatopluk. Trochu porušil tradici, protože letos nebyla na programu premiéra, ale repríza hry Poctiví společníci, kterou soubor poprvé veřejnosti představil před vyprodaným sálem v březnu. Nyní sice přišlo diváků o něco méně, ale o to lepší atmosféru pro herce vytvořili.
Dny divadla dopadly jako každý rok úspěšně a už se těšíme na další a hlavně na vaši přízeň. Více info o souboru, štacích a novinkách najdete na www.divadlosvatopluk.cz.
Kristýna Červová